Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzyknięciu w skórę substancji aktywnych (w formie certyfikowanego medycznie preparatu, dobieranego indywidualnie do potrzeb skóry), które dogłębnie odżywią skórę i zwalczą jej niedoskonałości.

 

Kiedy może być stosowany zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia znajduje zastosowanie przede wszystkim w profilaktyce powstawania zmarszczek, ujędrnianiu wiotczejącej skóry, rewitalizacji i nawilżaniu skóry oraz leczeniu nadmiernej utraty owłosienia skóry głowy (wzmacnianiu osłabionych włosów).

 

 

 


Bezpieczeństwo i bezinwazyjność

Zdecydowanym atutem zabiegu mezoterapii igłowej jest fakt, że jest to procedura bezbolesna. Przed zabiegiem nanosi się maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2-3 mm, za pomocą mikronakłuć w kilkucentymetrowych odstępach. W wyniku zabiegu niekiedy mogą pojawić się zaczerwienienia lub punktowe wybroczyny w miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni.

 

Kto może poddać się zabiegowi?

Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, nawet młodych, od 25 roku życia, których skóra wymaga nawilżenia i regeneracji, pojawiają się przebarwienia posłoneczne czy też cienie pod oczami. Właściwie każdy, kto zauważył pierwsze oznaki starzenia się skóry, a chciałby poprawić jędrność i elastyczność skóry, ponieważ stosuje się go również jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci jędrność. Dzięki tej metodzie w łatwy i szybki sposób można poprawić kondycję skóry. Mezoterapię igłową można łączyć dodatkowo z innymi zabiegami estetycznymi, np. karboksyterapią.

 

Mezoterapia igłowa daje efekt wygładzenia zmarszczek, poprawy sprężystości i napięcia skóry, a także młody i promienny wygląd twarzy. Mikronakłucia tworzone w trakcie zabiegu wpływają dodatnio na stymujację komórek w skórze, które są odpowiedzialne za piękny wygląd skóry:

  • keratynocytów – poprzez wpływ na faktor wzrostu (GF)
  • melanocytów – regulując pigmentację w skórze
  • fibroblastów – pobudzając produkcję kolagenu i elastyny


Czy już po jednym uzyskam zamierzony efekt?

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4-6 zabiegów, co 7-21 dni w zależności od problemu i zastosowanego preparatu. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi utrwalające, raz w miesiącu jeden zabieg oraz serię w zależności od potrzeb 1-2 razy w roku.


Wskazania do zabiegu

• odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry

• redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry

• profilaktyka przeciwzmarszczkowa

• redukcja cieni, zasinień pod oczami

• redukcja przebarwień

• odmłodzenie owalu twarzy

• ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry

• leczenie i profilaktyka wypadania włosów

 

 

Szeroka oferta zabiegów

oferta zabiegów

W naszej klinice oferujemy szeroki wachlarz usług od podstawowej pielęgnacji skóry po zaawansowane zabiegi...

Dowiedz się więcej

Doświadczenie i wiedza

doświadczenie kosmetyczne

Jesteśmy zespołem osób posiadających wieloletnie doświadczenie w dziedzinie kosmetologii...

Dowiedz się więcej

Najlepsze marki i sprzęty

najlepsze marki i sprzęt

W zabiegach wykorzystujemy najwyższej jakości marki kosmetyczne, takie jak Guinot Paris, Filorga...

Dowiedz się więcej

Lokalizacja DeuClinic

lokalizacja w szczecinie

Nasza Klinika znajduje się 5 minut od centrum miasta oraz jest w dogodnej komunikacji z sąsiednimi dzielnicami.

Dowiedz się więcej